Tiger Woods úgy tért vissza ismét, hogy azt mindenki megjegyezte egy életre

• Szerző:nuus
  • 2019.04.15 | 13:52

Óriási csatában győzött az amerikai golfozó.

Tiger Woods tizennégy évvel legutóbbi sikere után megnyerte az Augustában rendezett US Masterst, a golfozók idei első Major-tornáját. Az amerikai golfozó óriási csatában, egy ütés előnnyel győzött honfitársai, Xander Schauffele, Dustin Johnson és Brooks Koepka előtt.

A zöld zakóért rendezett, 11 millió dollár összdíjazású négynapos versenyen a 43 éves Woods holtversenyben a második helyről várta a vasárnapi záró szakaszt, mely a szokásosnál lényegesen korábban, kora reggel kezdődött a várhatóan viharos délutáni időjárás miatt. Három nap után a tavalyi British Open-győztes olasz, Francesco Molinari vezetett, és sokáig vasárnap is az élen állt, ám a 12., majd a 15. lyukon is nagyokat hibázott.

Tiger Woods 2008-ban nyerte 14. Major-tornáját, azóta viszont magánéleti és egészségügyi problémák nehezítették karrierjét, melyet az elmúlt években úgy tűnt, be kell fejeznie krónikus hátfájdalmai miatt. Hosszú kezelések és három gerincműtét után aztán tavaly év elején sikeresen tért vissza a legjobbak közé, s szeptemberben megnyerte a Tour Championshipet, ami öt év után az első tornagyőzelme volt.