Sport

Egy álom valóra vált: A Hegy a Trónok harcából végre tényleg a világ legerősebb embere lett

• Szerző:nuus
  • 2018.05.07 | 13:43

Korábban „csak” Európa és Izland legerősebbje volt (többször is), a világversenyen mindig a dobogó második fokára szorult, de idén összejött amire már régen vágyott: hivatalosan is Hafþór „Thor” Júlíus Björnsson a világ legerősebb embere.

Hafþór Júlíus Björnsson korábban éveken keresztül alulmaradt fő riválisával, Brian Shaw-val szemben (tavaly már előzte a dobogón, de Eddie Hall mindkettőjüket lehagyva lett a világ legerősebbje), idén azonban nagyot fordult a kocka. Előbb az Arnold Schwarzenegger nevével fémjelzett Arnold Strongman Classic-ot nyerte meg, amiről mi is beszámoltunk, most pedig a másik, a nevesebb kupa is az övé: 2018-ban ő lett a győztese a World’s Strongest Man, vagyis a Világ Legerősebb Embere versenynek.

A post shared by Eddie hall (@eddiehallwsm) on

Az idei versenyt a Fülöp-szigetek fővárosában, Manilában rendezték meg. A 29 éves, korábban kosárlabdázó, izlandi Hegynek ez már a 7. megmérettetése volt, eddig mindig dobogós volt, de első soha, úgyhogy épp itt volt az ideje, hogy végre megnyerje azt. A második a lengyel Mateusz Kieliszkowski (45 pont), a harmadik pedig a korábbi nagy ellenfél, az amerikai Brian Shaw (44 pont) lett, akit így idén mindkét nagy erősember-versenyen sikerült lenyomnia a Hegynek, azaz Hafþór “Thor” Júlíus Björnssonnak.