Elképesztő döntőben védte meg wimbledoni bajnoki címét Djokovic

• Szerző:nuus/MTI
  • 2019.07.14 | 20:32

Ötödször nyert a szerb öt játszmával.

A világelső Novak Djokovic ötödször nyerte meg a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyes versenyét, mivel a vasárnapi döntőben két meccslabdát hárítva 7:6 (7-5), 1:6, 7:6 (7-4), 4:6, 13:12 (7-3)-ra legyőzte a nyolcszoros bajnok Roger Federert.

A szerb Novak Djokovic a svájci Roger Federer ellen játszik a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének döntőjében 2019. július 14-én.
MTI/EPA/Andy Rain

A címvédő szerb játékos kiélezett csatában, rövidítés után hozta a nyitószettet, majd váratlanul dekoncentráltan kezdett ütni, és dupla brékhátrányba került. A 21. GS-serlegére hajtó svájci innen már könnyedén kiegyenlített, majd a harmadik felvonás újra szoros küzdelmet hozott. A 37 éves Federer fogadóként 5:4-nél szettlabdát puskázott el, majd az újabb tie-breakben Djokovic már alig rontott, és ismét nála volt az előny.

Federer újabb fordulatként két brékkel 5:2-re elhúzott a negyedik játszmában, majd három óra elteltével jöhetett az utolsó szett. Ebben Federer 2:3-nál elvesztette az adogatását, de rögtön visszabrékelt, aztán 7:7-nél ismét lépéselőnybe került. Akkor viszont megremegett, két meccslabdát kihasználatlanul hagyott, majd 12:12-nél jöhetett a Wimbledonban idén bevezetett szabály alapján a rövidítés. Ebben Djokovic volt higgadtabb, így 4 óra 59 perc elteltével ő ünnepelhetett.

A 32 éves győztes – immár 16-szoros Grand Slam-bajnokként – 2011, 2014, 2015 és 2018 után ötödször ünnepelhet Wimbledonban, és trófeája mellé 2,35 millió fontot (853 millió forint) kapott.