Félbe kellett szakítani a Nadal-Djokovic meccset Wimbledonban

• Szerző:nuus
  • 2018.07.14 | 10:39
  • trendindex: 3

Azért, mert előttük játszották minden idők negyedik leghosszabb tenisz párharcát.

Szombaton folytatja a világelső spanyol Rafael Nadal és a szerb Novak Djokovic a második férfi elődöntőt a wimbledoni teniszbajnokságon. A két sztár csatájában Djokovic 2-1-re vezet három játszmát követően. Pénteken azért nem tudták befejezni az összecsapást, mert előttük a dél-afrikai Kevin Anderson és az amerikai John Isner 6 óra 36 perces mérkőzést játszott, ami minden idők negyedik leghosszabb teniszmeccse volt.

A dél-afrikai Kevin Anderson ünnepel, miután 7:6 (8-6), 6:7 (5-7), 6:7 (9-11), 6:4, 26:24 arányban győzött az amerikai John Isner ellen a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének elődöntőjében Londonban 2018. július 13-án. (MTI/EPA/Neil Hall)

A wimbledoni szabályok szerint helyi idő szerint 23 óráig lehet játszani. A második elődöntőben – amely magyar idő szerint 21 óra után kezdődött – jobban kezdett a korábbi világelső, jelenleg 12. helyen kiemelt Djokovic, és egy brékkel játszmaelőnyhöz jutott. A folytatásban egymás hibáiból élt a két klasszis, ám a szett hajráját a 17-szeres Grand Slam-győztes Nadal – aki korábban kétszer diadalmaskodott az All England Tennis Clubban – jobban bírta, és egyenlített.

A szerb sztár – ő korábban háromszor diadalmaskodott az angliai Grand Slam-tornán – a harmadik szett rövidítésében három játszmalabdát hárított, majd 11-9-re nyert, így ő várhatja 2-1-es előnyről a szombati folytatást. A győztes vasárnap Andersonnal találkozik.

Eredmények, férfiak, elődöntő:
—————————
Djokovic (szerb, 12.)-Nadal (spanyol, 2.) 6:4, 3:6, 7:6 (11-9) – félbeszakadt, folytatás szombaton
korábban:
Anderson (dél-afrikai, 8.)-Isner (amerikai, 9.) 7:6 (8-6), 6:7 (5-7), 6:7 (9-11), 6:4, 26:24