Fucsovics ismét nyert, először jutott be a legjobb 32 közé a Roland Garroson

• Szerző:nuus
  • 2020.10.01 | 16:48

Óriási formában a teniszező!

Fucsovics Márton bejutott a harmadik fordulóba csütörtökön a francia nyílt teniszbajnokságon.

A világranglistán 63. magyar játékos a negyedik helyen kiemelt orosz Danyiil Medvegyev búcsúztatása után a 44. helyen álló spanyol Albert Ramos Vinolasszal csapott össze, pályafutása során hatodszor. A 32 éves rivális 3:0-ra elhúzott, de a négy évvel fiatalabb nyíregyházi teniszező utolérte őt, majd rövidítésben hozta a küzdelmes nyitószettet. A folytatásban összesen 11 hárított bréklabda után a magyar végre elvette balkezes ellenfele adogatását, majd kiszerválta a második játszmát.

A harmadik, esőszünettel tarkított felvonásban a salakspecialista spanyol 5:3-nál a szettért adogatott, de Fucsovics sorozatban négy gémet hozva 7:6 (7-2), 6:3, 7:5-re megnyerte a meccset, amely 3 óra 1 percig tartott. Fucsovics a 32 között a brazil Thiago Monteiróval (84.) találkozik majd.