Visszavonul Görbicz Anita, ilyen volt az utolsó meccse

• Szerző:nuus
  • 2021.06.05 | 08:18

Görbicz Anita búcsúmérkőzésén csapata, a Győri Audi ETO KC a Mosonmagyaróvárt fogadta.

Görbicz Anita az utolsó mérkőzését játszotta játékosként. A 38 éves, ötszörös BL-győztes, 13-szoros bajnok visszavonulása után a győri klub sportigazgatójaként és a magyar szövetség alelnökeként dolgozik majd.
A találkozó 13. percében – ez volt Görbicz mezszáma –

felhangzott a lelátón a “Görbe, Görbe!” rigmus.

Hat percig 1-1 állt az eredményjelzőn, majd a Győr egy 10-0-s sorozattal ellépett. A szünetre ötgólos különbség maradt. A Győr a második félidőben is tartotta előnyét, az utolsó öt percben Görbicz – az állva ünneplő közönség buzdítása mellett – irányítóként szerepelt pályafutása 750., utolsó győri mérkőzésén, amelyen háromszor volt eredményes. “Jó volt ilyen közönség előtt, irányítóként befejezni a pályafutásomat” – mondta az M4 Sportnak Görbicz.

Élvezte a mérkőzést, bár elfáradt a végére.

Folyamatosan az járt a fejében, hogy az utolsó mérkőzését játssza – ami szerinte meg is látszott a teljesítményén.
A veszprémi születésű, de győri nevelésű, irányítóként és balszélsőként szerepelt Görbicz 2007-ben egy Debrecen elleni bajnoki meccsen volt a legeredményesebb, amikor 18 gólt szerzett. A válogatottban 2006-ban 16-szor talált be az oroszoknak, a BL-ben pedig három alkalommal is eljutott 13 gólig. A magyar