Autó

Rengeteg Golfot hív vissza a Volkswagen

  • Szerző:nuus
  • 2021.01.14 | 12:18

A visszahívás a nyolcadik generációs Golf 2020 júliusa előtt gyártott példányaira vonatkozik.

A német márka kedden jelentette be hogy 56 ezer autóval lehet gond, az érintett kocsik tulajdonosainak a tolatókamera és a fedélzeti rendszer működését érintő szoftverproblémák miatt ajánlott látogatást tenni egy márkaszervizbe.

Az új Golf a fizikai gombokat teljesen kukázta, így az összes funkciót a menürendszerből vagy érintésérzékeny felületek használatával lehetett használni. Ez az újítás közel sem volt annyira sikeres, mint amennyire a konszern nagy reményeket fűzött hozzá, mert felmerültek szoftverproblémák.

E-Call automatikus vészhívó rendszer problémái miatt egy időre fel kellett függeszteni a Golfok kiszállításait is, azonban a modell így is sikeres volt, hiszen az európai piac legkeresettebb modellje lett, kevesebb mint egy év alatt, negyedmilliót adtak el belőle.


Megosztás Facebookon
Megosztás Twitteren
Szólj hozzá Nincs hozzászólás
Hozzászólások mutatása

Válasz vagy komment írása

Cikkajánló
Üzlet
Erre való a miniCasco
  • szerző:nuus
  • 2025. 11. 30.
Bulvár
Kész, vége: Nagy Bogi kilép
  • szerző:nuus
  • 2026. 01. 20.