Koronavírus

Zacher Gábor: ezt mondják a betegek, mielőtt lélegeztetőgépre kerülnek

  • Szerző:nuus
  • 2021.04.11 | 12:18

Zacher Gábor Szabad Európa friss podcastjében beszél arról, hogy senkinek sem ígérik, hogy nem fog meghalni, de ő maga mindig elmondja, hogy mindent megtesz a gyógyulás érdekében.

„Úgy szoktam csinálni, amikor adjuk az altatószert, hogy mondom a betegnek, hogy kezdjen el számolni. Egy, kettő, három, és akkor látjuk azt, hogy a tudatállapota mikor szűkül be az altatószertől, fájdalomcsillapítótól, aztán megkapja az izomlazítót. A betegek a legtöbbször azt kérdezik, hogy ugye nem fognak meghalni vagy hogy ugye meg fogják menteni őket. Van, akinek ez tényleg az utolsó mondata”

– mondja tényszerűen.

Olyan is volt már, hogy dilemma elé került, két súlyos beteg közül melyiket mentse meg, vagy melyiket kapcsolja lélegeztetőgépre. Ezt az orvosok egymás között Bergamo-dilemmának nevezik, és ilyenkor azt a beteget kell megmenteni, akinek a jobb esélyei vannak a túlélésre.

Szerinte Orbán Viktor felelőtlen, amikor azt ígéri, mindenkit meggyógyítanak:

„Aki ilyet ígér, az számoljon el azzal a lassan 22 ezer halottal, aki Magyarországon belehalt ebbe a járványba”

– fogalmaz.

kép: https://pixabay.com/hu/users/mohamed_hassan-5229782/


Megosztás Facebookon
Megosztás Twitteren
Szólj hozzá Nincs hozzászólás
Hozzászólások mutatása

Válasz vagy komment írása

Cikkajánló
Erotika
Falatnyi bikiniben pózolt Tücsi
  • szerző:nuus
  • 2025. 11. 09.
Bulvár
Kész, vége: Nagy Bogi kilép
  • szerző:nuus
  • 2026. 01. 20.