Tech

A mesterséges intelligencia Csuja Imrét Liszt, Einstein és Széchenyi bőrébe bújtatta

  • Szerző:nuus
  • 2025.02.01 | 15:34

Csuja Imre színművész új oldaláról mutatkozik be a Korszakalkotók című videósorozatban, ahol három történelmi géniusz – Liszt Ferenc, Albert Einstein és Széchenyi István – szerepében kíváncsi riporterként mindannyiunkat érintő, izgalmas kérdéseket jár körbe: vajon van helyünk egy zöldebb jövőben? Munkát ad vagy állásokat vesz el a zöld átállás? Tehetünk egyszerre a saját magunk és a világ jövőjéért?

A mesterséges intelligencia és deep fake technológia segítségével a színművész arca lecserélődik, így bújnak a nagy géniuszok a jelenben a riporter szerepbe. A megszólított interjúalanyok a saját munkájukon keresztül mutatják be, hogyan lehet fenntarthatóbbá tenni az életünket.

„Mindig is érdekelt, hogyan lehetne a művészet eszközeivel olyan témákat közelebb hozni az emberekhez, mint a klímaváltozás és a fenntarthatóság. Ezért is vállaltam el ezt a különleges feladatot, amely egyszerre kihívás és inspiráció számomra”

– mondta Csuja Imre.

Csuja Imre alakításai pedig nemcsak szórakoztatóak, de valódi motivációt is adhatnak mindenkinek, hogy részt vállaljon a változásban. A Korszakalkotók sorozat nemcsak a zöld átállás munkaerőpiacra gyakorolt hatásaira világít rá, hanem azt is üzeni: mindannyian tehetünk azért, hogy jobbá tegyük a jövőt, akár tudatos szakmaválasztással, akár a meglévő munkahelyeken környezettudatosabb szemléletmóddal.

A videósorozat elérhető a zoldgaller.hu weboldalon és a kapcsolódó közösségi média platformon.


Megosztás Facebookon
Megosztás Twitteren
Szólj hozzá Nincs hozzászólás
Hozzászólások mutatása

Válasz vagy komment írása

Cikkajánló