Érdekes

Tüskés cukiságbomba robbant Nyíregyházán

  • Szerző:nuus
  • 2017.04.04 | 18:07

105 napnyi vemhesség után adott életet kicsinyének a Nyíregyházi Állatpark egyik indiai sül nősténye. Az Ázsia távol-keleti részén és a Közel-Keleten élő teremtményeket könnyű megismerni: hátukat ugyanis éles, fekete-fehér tüskék borítják.

051
Fotó: Nyíregyházi Állatpark

105 nap után született meg a Nyíregyházi Állatpark legifjabb indiai sülje. Az Ázsia távol-keleti részén és a Közel-Keleten élő teremtményeket könnyű megismerni: hátukat ugyanis éles, fekete-fehér tüskék borítják.

A kicsi tüskéi születés után még egészen puhák voltak, néhány óra elteltével azonban megkeményedtek. Tudjuk mire gondolsz most:

hogy nem sérti meg kölykét az anya azokkal a hatalmas tüskékkel?

Hát egész egyszerűen úgy vannak kialakítva. Szoptatás közben például a kölyök egyáltalán nem sérül meg, az anya oldalt ülő csecsbimbóinak hála. Egyébként erre a tüskebundára is azért van szükségük, hogy megvédjék magukat, ugyanis ha veszélyt éreznek, tüskéiket felmeresztik és hangosan zörgetik – írja a Nyíregyházi Állatpark.

Az éjszakai életmódot folytató állatok látása nem valami fejlett, ezért szaglásukra hagyatkoznak a táplálékkeresés folyamán is, főleg gumókat, gyökereket, lehullott gyümölcsöket esznek. Az újszülött sül két hetes korában már szilárd táplálékot fogyaszt, de egészen 19 hétbe telik, míg leszokik az anyatejről.

A Nyíregyházi Állatpark sülkölyke 105 napnyi vemhesség után, szőrös-sörtés bundával jött a világra, tüskéi ekkor még…

Közzétette: Nyíregyházi Állatpark – 2017. április 3.


Megosztás Facebookon
Megosztás Twitteren
Szólj hozzá Nincs hozzászólás
Hozzászólások mutatása

Válasz vagy komment írása

Cikkajánló
Budapest
Meghalt a legendás magyar fotós
  • szerző:nuus
  • 2026. 02. 06.