Külföld

Koronavírusba halhatott bele Tanzánia vírustagadó elnöke

  • Szerző:nuus
  • 2021.03.18 | 14:48

John Magufuli a világ legismertebb vírustagadóinak egyikeként vált ismertté: szerint a covid csak nátha, és elég ellene imával és gyógynövényekkel védekezni. Minden jel arra mutat, a koronavírus okozta halálát.

Magufuli az első hullám óta nyílt vírustagadó volt. Eleve azt a tényt, hogy a Covid-19 létezik, csupán február végén ismerte el, miután Zanzibár alelnöke belehalt a vírusba. Ahogyan arról korábban mi is írtunk, Tanzánia mindenesetre nem kért egyik vakcinából sem, az elnök szerint Isten kezében a nép.

Az elnök a hivatalos közlemény szerint szívbetegségben hunyt el szerda este, bennfentesek azonban tudni vélik, hogy Magufuli azért tűnt el két hete a nyilvánosság elől, mert coviddal fertőződött, és ez okozta halálát is.

Az elnök 62 éves volt.


Megosztás Facebookon
Megosztás Twitteren
Szólj hozzá Nincs hozzászólás
Hozzászólások mutatása

Válasz vagy komment írása

Cikkajánló
Kultúra
A kreatív írás nem varázslat
  • szerző:nuus
  • 2026. 03. 17.
Autó
Átadták az első debreceni BMW-t
  • szerző:nuus
  • 2026. 04. 05.