Külföld
Brutális! Kétéves kisfiút rántott be a reptéri poggyászszalag – videó
A gyermek öt percig keringett úgy a csomagszállító szalagon egy amerikai reptéren, hogy semmit sem tudtak róla. Édesanyja nem mehetett utána.
A kétéves gyermeket hétfő délután az atlantai nemzetközi reptéren érte a baleset, amikor pár pillanatra eltűnt a beszállókártyákat intéző édesanyja szeme elől, és felmászott a csomagokat szortírozó szalagra – közölte a Channel 2 Action News. Miután a fiú felhúzta magát a szalagra, hirtelen egy nagyobb bőrönd beljebb sorodra őt, és bár a felvételen látszódik, hogy a totyogós baba próbált kívül maradni, a szalag berántotta őt a rendszerbe, és innen már nem volt visszaút a fiú számára. Ezután szegény kicsi öt percen át keringett a csomagok között a szalagon a vaksötétben, de szerencsére csodával határos módon végül túlélte a csínytevést és egy kéztöréssel megúszta azt. A kisfiút azonnal kórháza szállították.
A totyogós édesanyja, Edith Vega elmondta, épp a Spirit Airlines sorában várakozott, hogy kinyomtassa a beszállókártyáját, így egy kicsit letette öléből a kis Lorenzót. Amikor pár pillanat múlva körbenézett, gyermeke már nem volt ott mellette. A baba egy lezárt területnél bújt át, majd felmászott a poggyászokat szortírozó szalagra. Amikor édesanyja észrevette Lorenzót, és utána akart menni, a biztonsági személyzet visszatartotta őt. Így az anyuka kénytelen volt megvárni, míg a kanyarokkal teli rendszeren végigmegy a csomagok között utazó fia is.
Megrémültem, és csak abban bíztam, hogy jól van, és élvezi az utazást
– emlékezett vissza Edith.
A gyermek végül a biztonsági szolgálat embereinél bukkant föl, ők emelték le Lorenzót a szalagról. A baba jobb karja tört el, de azt még nem tudni, hogy pontosan mikor és hogyan. Az esetet vizsgálja a hatóság.
A totyogós édesanyja végül elmondta,
hálás amiért életben van a fia, más nem számít, és bízik benne, hogy hamarosan jobban lesz.
Címlapi kép: YouTube/ABC
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.

















