Vizuál
Lépj be a mitológiai szörnyek vérfagyasztó múzeumába!
A Merrylin Cryptid Museum sajnos a valóságban nem létezik, csak a neten, de még így is nagyon zavarba ejtő és izgalmas. Vámpírok, vérfarkasok, trollok, sárkányok, gnómok, goblinok és a mitológiai kreatúrák legnagyobbja, Cthulhu.
Ő lenne a múzeum névadója, Lord Thomas Theodore Merrylin professzor:
De ki is volt ő? Igazából nem jó a kérdés, hiába logikus. Lord Merrylin professzor ugyanis nem is volt, hanem van, és úgy is csak képzeletben. Egy londoni képzőművész, illusztrátor és szobrász, Alex CF agyának szüleménye. A Merrylin múzeum az ő művészeti projektje.
Az összes részletében aprólékosan és mélyre hatóan átgondolt projekt minden egyes eleme
annyira élethű, hogy az emberben automatikusan merül fel a kétely egy idő után, hogy mindaz, amit lát és olvas, az lehet, hogy mégis igaz?
A Merrylin Cryptid Museum a névadó, Thomas Merrylin történetét meséli el hatalmas gyűjteményén keresztül, melynek egyes darabjait utazásai során szedte össze. Prof Merrylin kripto-naturalista, túlvilág-zoológus és xeno-archeológus volt, ami röviden és érthetően azt jelenti, hogy mitologikus lények nyomait kutatta és részletesen le is írta létezésük miértjeit és hogyanát is. (Ha valaki ismeri a Grimm című fantasy tévésorozatot, akkor abban van hasonló gyűjtemény, mely alapján a hősök a rejtélyek után nyomoznak.)
A sztori szerint Alex CF-et 2006-ban hívták el egy magányos londoni házhoz, melyben Merrylin professzor élt 1942-es haláláig (ő egyébként 1782-ben született – igen az 160 év). Ennek a háznak a titkos alagsorában tárolta óriási gyűjteményét, aminek létezéséről 2006-ig senki nem tudott.
A felfedezés megdöbbentő volt.

Alex CF-et arra kérték fel, hogy dolgozza fel a több ezer darabos gyűjteményt, ami a különféle fél- és túlvilági szörnyek és lények maradványaitól kezdve, a hozzájuk kötődő tárgyakon át, egészen Merrylin professzor kalandos utazásainak részletes leírásáig terjedt.

A munka hosszadalmasnak bizonyult, több mint 10 évig tartott, a virtuális múzeum viszont idén megnyitotta kapuit – az internet nép előtt.















Minderről egy izgalmas videó is készült:
Itt található maga a múzeum, sok-sok szöveggel és rengeteg képpel. Napokat el lehet tölteni a böngészésével. Bőven megéri.
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.