Vizuál

Így illan el egy illúzió, a Louvre ünnepi installációját hamar szétkapták a turisták

  • Szerző:nuus
  • 2019.04.03 | 08:18

Párizs nevezetes piramisának 30. szülinapjára készült JR kérészéletű műve.

Egy hatalmas és lélegzet-elállító installáció ölelte körül a minap a Louvre ikonikus bejáratát, mely a JR nevű képzőművész műve volt. A papírból készült, térhatású alkotás a múzeum piramisának 30. születésnapjára készült, és alig pár órán át állta csak a látogatók ostromát.

A közösségi média fel is háborodott a tapintatlan turistákon. Az Anamorphosis nevű projekt 2000 papírlapja a városnéző talpak alatt kapott helyet március 29-én: 400 önkéntes segítségével, négy nap alatt került a talajra a rengeteg darab.

Az összhatás azt ábrázolta, mintha egy sziklából bukkanna elő a piramis, aminek csak a csúcsa látszott eddig a felszín felett. A 17 ezer négyzetméternyi művet sikerült alig pár óra alatt a megsemmisülésig taposnia a lelkes közönségnek, akik még szuvenírnek is vittek belőle haza foszlányokat.

Így az illúzió pocsékba ment, ami egyébként is madártávlatból lett volna igazán élvezetes látvány.

Mintha egy hurrikán hordott volna össze egy rakás szemetet.

számolt be egy csalódott szemtanú.

A dühös twitterezők az igénytelen, sőt: kártékony látogatók után maradt papírcafatokon szörnyülködnek.

A képek, akárcsak az élet – múlandóak. A műalkotás önálló életet él.

véli az alkotó, és ezzel egyet érthetnek a dekadenciára fogékonyabb hobbi-műítészek is.

Minden lépéssel pusztult az az érzékeny papír.

Más szerint pont, hogy ez a legjobb rész:

Imádom ezt a jelenetet: jó néhány ember a darabkákat ismét művészetté teszi. A többit meg úgyis újrahasznosítják.

Az RT.com szerint maga a neves intézmény is számított arra, hogy nem az örökkévalóságnak készül az ünnepi „díszcsomagolás”:

Tudtuk, hogy tönkre fog menni, de el sem tudtuk képzelni azt, hogy ennyire gyorsan. A meleg hamar kiszárította a ragasztót, de semmi gond, mert április 1-jén amúgy is leszedtük volna az egészet!

nyilatkozta a Louvre.

 

View this post on Instagram

 

. ?? La Pyramide du Louvre a 30 ans aujourd’hui ! ? _ ?Inaugurée le 29 mars 1989, la Pyramide de l’architecte Ieoh Ming Pei, symbole du Grand Louvre, s’impose désormais comme une icône dans le monde. _ Pour célébrer cet anniversaire, une série d’événements populaires et festifs est organisée tout au long de l’année 2019. ? _______ ? The Louvre Pyramid turns 30 today! ? _ ?Inaugurated on March 29, 1989, the Pyramid designed by the architect Ieoh Ming Pei is now a fitting symbol for a museum open to the world. _ To celebrate its anniversary, festive events and surprises will take place all year round! ? . . . #museedulouvre #louvre #louvremuseum #30anspyramide #instalouvre #architecture #anniversaire

A post shared by Musée du Louvre (@museelouvre) on


Megosztás Facebookon
Megosztás Twitteren
Szólj hozzá Nincs hozzászólás
Hozzászólások mutatása

Válasz vagy komment írása

Cikkajánló