Érdekes
A kígyó, ami tojásból is születik, meg nemcsak abból
A kenyai homoki boa egy trükkös állat.
A kígyókról mindenki tudja jól hogy tojásból jönnek a világra, de a kenyai homoki boa nem adja magát ennyire olcsón. Bár tojásban növekedik a magzat, ennyire nem egyszerű az eleventojó fajok közé sorolt kígyó.
De ne rohanjunk ennyire előre, más furcsaságok is vannak a kenyai homoki boával. Például az, hogy bár az órisákígyók népes családjába tartozik – mondjuk újra: óriáskígyók -, ő a legkisebb. A nőstény nagyobbra nő a hímboánál, és ha már eléri a 80 cm-t, akkor egész testes monstrumnak számít, ez az alapvetően bújkáló természetű, nyugodt kis kígyó.
De vissza a szaporodáshoz. Mint az alábbi videóból is látszik, akárcsak az emlősök, a kígyóbébik is az anya testéből másznak elő, ami megdöntené az ismert teóriát, hogy minden kígyó tojásból jön a világra. Csakhogy itt jön a trükk: a kenyai homoki boa is tojásból jön a világra, csak azt az anya nem pottyantja ki, hanem saját testében melengeti és keltegeti egészen addig, amíg a kis utódok elő nem másznak belőle.
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.










