Belföld

Az államtitkár szerint az egészségügyi rendszernek olyannak kellene lennie, mint egy öntisztító sütő

  • Szerző:nuus
  • 2023.08.15 | 12:18

Hosszú interjút adott a szektort érintő terveiről Takács Péter egészségügyért felelős államtitkár a Portfolio-nak.

Fotó: Pixabay

Takács Péter szerint luxus, hogy 150-200 emberre jut egy háziorvos, az egészségügy problémáiért pedig alapvetően a „szocialista” ellátórendszer a hibás.

Szerinte ami most történik, az az egészségügy rendszerrének átfogó felülvizsgálata, a cél pedig, hogy ez rendszeresen megtörténjen:

A rendszer legyen olyan, mint egy öntisztító sütő. Attól függően, hogy milyen témáról beszélünk, 1-3 évente legyen képes önmaga mérésére, az eredményekből tudjon következtetéseket levonni, majd saját maga változásokat generálni

– fogalmazott. A legfontosabb területekről kérdezve, Takács ezt mondta:

Az alapvető probléma, hogy egy szocialista, fejnehéz kórházi ellátórendszert üzemeltetünk. Ezzel szemben egy modern egészségügyi ellátórendszer nagyobb hangsúlyt fektet a megelőzésre.

Arra a kérdésre, hogy ez a kórházi ágyak számának csökkentését jelenti-e, azt válaszolta:

Mindenki az ágylábakat számolgatja, de nem az a lényeg, hanem az ellátott esetek száma. Az ellátott esetekből a jövőben sem lesz kevesebb, viszont az orvostudomány fejlődésének hála a kórházban töltött idő jelentősen csökken.

A háziorvosi ellátást is fölöslegesen emberigényesnek tartja, mivel, mint fogalmazott:

Luxus, hogy 150-200 főre tartunk fent praxist.

Azt is állította, az orovosknál a töredékére esett vissza a külföldre vándorlás. A központosításról pedig ezt mondta az államtitkár:

A megfelelő helyre tesszük a döntési pontokat.

Forrás: Portfolio.hu, Propeller.hu


Megosztás Facebookon
Megosztás Twitteren

Hírlevél - feliratkozom, mert az jó nekem

Szólj hozzá Nincs hozzászólás
Hozzászólások mutatása

Válasz vagy komment írása

Cikkajánló