Belföld

Ennyi görögdinnyét takarítottak be az elmúlt években

  • Szerző:szaboakos
  • 2020.08.27 | 11:18

A görögdinnye igazából a tökfélék családjába tartozó, Afrika déli részéről származó növényfaj. Sokan gyümölcsnek tartják, de termesztéstechnikailag azonban zöldségnek számít.

Nem ismert, hol termesztették először, de a legkorábbi feljegyzett görögdinnyeszüret nagyjából 5000 évvel ezelőtt Egyiptomban történt, ezt hieroglifával is megörökítették. A növényt gyakran helyezték fáraók sírkamrájába élelemként a túlvilágra.  A 13. században mór hódítók hozták be Európába.

Ezen a grafikonon az elmúlt húsz év dinnyetermése látható, vagyis az, hogy mennyit takarítottak be. Elmúlt évben 175 000 tonnát, azaz 175 000 000 kilót. Ez átlagosnak mondható, viszont a legtöbbet 2003-ban takarították be, akkor 251 ezer tonna volt a betakarított termés. Ez azt jelenti, hogy akkor Magyarországon a KSH szerint 10 243 809-en éltek. Tehát mindenkire 24,5 kg görögdinnye jutott.


Megosztás Facebookon
Megosztás Twitteren
Szólj hozzá Nincs hozzászólás
Hozzászólások mutatása

Válasz vagy komment írása

Cikkajánló
Belföld
Magyar kézre kerül a híres Tisza
  • szerző:nuus
  • 2026. 04. 10.