Egy amerikai nő és egy japán férfi nyerte meg az idei Boston maratont

• Szerző:nuus
  • 2018.04.17 | 14:16

Desiree (Desi) Linden és Yuki Kawauchi olyat tettek, amire bő 30 éve volt példa utoljára.

Pedig nagyon rossz volt az idő, a futók ellen dolgozott a nagy szél, a hideg és a folyamatos esőzés. Ennek ellenére a tegnap lezajlott megmérettetésen a futók nagy része rendesen célba ért. A nők versenyét az amerikai Desiree (Desi) Linden nyerte, akinek 34 éves pályafutása során ez volt az első maratoni győzelme.

A férfiak versenyét a japán Yuki Kawauchi nyerte, aki pedig azt nyilatkozta, hogy számára ez az időjárás volt a kedvező, mert ő nagyrészt ilyen időben futott az edzéseken is. Ő egyébként remekül taktikázva az utolsó szakaszon vette át a vezetést, amit aztán már nem lehetett tőle elvenni.

Ami azonban nagy szenzációnak számít, hogy japán férfi utoljára 31 évvel ezelőtt, 1987-ben nyerte a férfiak versenyét, míg a nőkét utoljára amerikai versenyző még régebben, 1985-ben.