Belföld

Börtönbe megy a magyar titkosszolgálat egykori vezetője

  • Szerző:nuus
  • 2022.09.13 | 17:28

Jogerősen négy év letöltendő szabadságvesztésre ítélték Galambos Lajos vezérőrnagyot.

Az ítélet az Egymásért, Egy-másért Alapítvány ügyében született, ami a vád szerint a titkosszolgák kifizetőhelyeként működhetett.

A lap felidézi: az ügy egyik kulcsfiguráját, Jakubinyi Róbertet és az NBH korábban kémkedéssel is vádolt, majd abban az ügyben felmentett volt főigazgatóját, Galambos Lajost, valamint az NBH volt műveleti osztályvezetőjét, Gyarmati Györgyöt még 2013-ban folytatólagosan elkövetett, hivatali helyzettel való visszaélésre irányuló hivatali vesztegetés bűntettével és más bűncselekményekkel vádolta meg az ügyészség.

Galamboson kívül Jakubinyi Róbert hivatalos vesztegetés elfogadása és államtitoksértés bűntettének elkövetése miatt három év, míg az ügy harmadrendű vádlottja, Gyarmati György két év hat hónap letöltendő szabadságvesztést kapott- szintén jogerősen.

Galambost a letöltendő szabadságvesztésen felül megfosztották tábornoki rangjától, Gyarmatit pedig alezredesi rendfokozatától. Valamint mindkét korábbi titkosszolgát 1,5-1,5 millió forintos pénzbüntetésre ítélték.


Megosztás Facebookon
Megosztás Twitteren
Szólj hozzá Nincs hozzászólás
Hozzászólások mutatása

Válasz vagy komment írása

Cikkajánló