Belföld

Tragédiákat is okozhat az időjárás most Budapesten

  • Szerző:nuus/MTI
  • 2023.07.18 | 15:48

Nagyon óvatosnak kell lenni ma meg holnap.

Kép:123rf

A 36, asztfalton akár 40 fokos hőség magában hordozza a katasztrófa lehetőségét a zsúfolt fővárosban. Több ezer palack ivóvizet oszt szét a legforgalmasabb budapesti csomópontokban a Fővárosi Önkormányzat segítségével a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) a legforróbb nyári napokon, hogy elviselhetőbbé tegye a járókelők számára a hőséget.

A BKK azt közölte kedden az MTI-vel, hogy a vízosztást a Deák Ferenc téren, a Széll Kálmán téren és a Keleti pályaudvarnál tartják 11 és 14 óra között.

Utaltak arra, hogy az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdán 24 óráig az ország egész területére harmadfokú hőségriasztást adott ki. A BKK ezért megnyitotta ügyfélközpontjait azok előtt, akik nehezen viselik a rekkenő hőséget. Nyitvatartási időben bárki bemehet ezekbe, és a kihelyezett ballonokból hűsítheti magát.

A társaság mindenkitől azt kéri, hogy utazására vigyen magával vizet. Emellett fokozott klímaellenőrzést rendelt el a járatokra és nyomatékosan felhívta a járművezetők figyelmét a klímaberendezés használatára.

A BudapestGO is segíthet a hőség enyhítésében, mivel az alkalmazás feltünteti a fővárosban található ivókutakat – olvasható a közleményben.


Megosztás Facebookon
Megosztás Twitteren
Szólj hozzá Nincs hozzászólás
Hozzászólások mutatása

Válasz vagy komment írása

Cikkajánló
Kultúra
Délelőtt indul a Versmaraton
  • szerző:nuus
  • 2026. 04. 11.