Gasztró

Már kétszer annyiba kerül otthon elkészíteni a lekvárt, mint boltban megvenni

  • Szerző:nuus
  • 2022.07.29 | 09:48

A boltokban már van olyan baracklekvár, ami gyakorlatilag feleannyiba kerül, mintha otthon főztük volna azt be a piacon vásárolt barackból - szúrta ki a Pénzcentrum munkatársa, aki ezt példával is illusztrálta.

A példa lekvárhoz tehát minden gyümölcs (szilva, kajszibarack, málna) esetében 3 kilóra lesz szükségünk. A PÁIR adataiból kiolvasva 2022 29. hetében szilva átlagos kilós ára a két budapesti fogyasztói piacon 589 forint volt, a kajszibaracké 889, míg a málnáé 3 989 (!). Mindebből következik, hogy

  • 3 kiló szilva 1 767 forintba,
  • 3 kiló kajszibarack 2 667 forintba,
  • 3 kiló málna pedig 11 967 forintba kerül.
  • ezekhez a mennyiségekhez minden esetben további 1 kiló cukrot adunk hozzá. Az árstoppal érintett kristálycukor kilós átlagára a KSH legfrissebb adatai szerint júniusban 259 forint volt. Ezt az összeget tehát még hozzá kell csapnunk a gyümölcsökhöz.

Ehhez képest a bolti gyümölcs lényegesen olcsóbb a teljes cikkből az is kiderül, kb. mennyivel. .


Megosztás Facebookon
Megosztás Twitteren

Hírlevél - feliratkozom, mert az jó nekem

Szólj hozzá Nincs hozzászólás
Hozzászólások mutatása

Válasz vagy komment írása

Cikkajánló
Sport
Elhunyt Aranyos István
  • szerző:nuus
  • 2022. 09. 23.