Labdarúgás

Leigázta a Bayern a Barcelonát

• Szerző:szaboakos
  • 2020.08.15 | 10:35

A 8-2-es német győzelem ugyan minden képzeletet felülmúlt, azonban már 30 perc után 4-1 volt az állás.

Több mint tíz év után nincs spanyol csapat a Bajnokok Ligája elődöntőjében. Az eddig a BL-ben veretlen Barcelona szó szerint nagyon megalázó vereséget szenvedett, 8-2-re kapott ki a Bayern Münchentől. Ilyenre még nem volt példa, ez a történelmi vereség, nemcsak az edző, hanem Bartomeu elnök állásába is kerülhet.

Mindkét félidőt 4-1-re nyerte aBayern, a csapat a meccset követően nem meglepő módon a sorozat legfőbb esélyesévé lépett elő. Hatalmas iramban kezdődött a mérkőzés, már a második percben már a Barcelona az ellenfél kapujánál volt, de utána pár másodperccel már kapta is az első gólt.

A harmadik német gól után megzavarodott a Barcelona, komoly gondok voltak a védelemmel és a  labdakihozatallal is. És itt ment nagyot a Bayern nem lassított, nem hagyta abba, folyamatosan támadtak, és így már az első fél órában eldöntötték a meccset.

gólok: Müller (4., 31.), Perisic (21.), Gnabry (28.), Kimmich (63.), Lewandowski (82.), Coutinho (85., 89.), illetve Alaba (7. – öngól), Suárez (57.)