Bulvár

II. Erzsébet a világ legrégebbi szappanoperájának stábjával találkozott

  • Szerző:nuus
  • 2021.07.09 | 08:18

A Coronation Street forgatásának helyszínére és stábjához látogatott csütörtökön II. Erzsébet.

A királynőt üdvrivalgás és taps fogadta. Amikor autójából a vörös szőnyegre lépett, felcsendült a Coronation Street címzenéje is. A sorozat szereplői elmesélték II. Erzsébetnek, hogyan forgattak a járvány alatt.

Az 1972 óta Rita Tannert alakító Barbara Knox

köszönetet mondott a királynőnek látogatásáért, mondván: nagyon sokat jelent számukra ez a gesztus. A királynő elismerését fejezte ki a stábnak, hogy a pandémia alatt is dolgoztak. Az első résztől Ken Barlow-t játszó William Roache válaszul a királynő munkabírását dicsérte. A fiktív manchesteri kerületben játszódó Coronation Street az első epizódjának 1960. december 9. óta a brit popkultúra része. Eddig több mint tízezer epizódot sugároztak, több mint 130 országba adták el, és

világszerte több tízmilliós rajongótábora van.

A királynő – hírek szerint maga is rajongó, 1982-ben egyszer már ellátogatott a forgatás helyszínére. Károly herceg pedig 2000-ben, a sorozat 40. évfordulója alkalmából egy különleges rövid szerepben meg is jelent a műsorban. A szigetországban Corrie néven becézik a sorozatot, ami a mindennapi élet örömeit és kudarcait jeleníti meg.

Nyitókép: By Source, Fair use, https://en.wikipedia.org/w/index.php?curid=27487790


Megosztás Facebookon
Megosztás Twitteren
Szólj hozzá Nincs hozzászólás
Hozzászólások mutatása

Válasz vagy komment írása

Cikkajánló
Belföld
Magyar kézre kerül a híres Tisza
  • szerző:nuus
  • 2026. 04. 10.