Tech

Ezeket az alkalmazásokat azonnal töröld – nagyon csúnyán átvernek

  • Szerző:nuus
  • 2022.09.29 | 15:18

Úgy koppintasz a reklámra, hogy nem is koppintasz, mert a háttérben történik. Aztán nézhetsz, hogy mitől merül a telefon és hol vannak az adataid!

A HUMAN kiberbiztonsági cég adott ki friss listát azokról a káros alkalmazásokról, amelyeket közvetve a hirdetők átverésére használnak a hackerek, de a Te készülékeden keresztül! Nálad gyorsan merülő telefon és szerteszét szórt adatok jelzik a bajt, míg

a reklámozók kamu kattintásokért perkálnak.

A legújabb átverős appokat a PCWorld találta meg a biztonsági vállalat közleményében. Azt írják, a 75 androidos cím mellett ezúttal tíz iOS-rendszerben garázdálkodó program is van, holott az Apple nagyon szereti száz százalékosan biztonságosnak beállítani az App Store-t.

A csalás lényege, hogy az adware-rel fertőzött appok virtuális ablakok (webview-k) segítségével láthatatlan reklámokat indítanak el a háttérben, azt közvetítve a hirdetők felé, hogy rájuk is kattintottál. A HUMAN által most leleplezett trükkös appok akár hatezer alkalmazást is leutánozhattak az utóbbi időben és kb. 13 millió letöltést generáltak.

Ez a legnépszerűbb tételek listája:

iOS

  • Loot the Castle – com.loot.rcastle.fight.battle (id1602634568)
  • Run Bridge – com.run.bridge.race (id1584737005)
  • Shinning Gun – com.shinning.gun.ios (id1588037078)
  • Racing Legend 3D – com.racing.legend.like (id1589579456)
  • Rope Runner – com.rope.runner.family (id1614987707)
  • Wood Sculptor – com.wood.sculptor.cutter (id1603211466)
  • Ninja Critical Hit – wger.ninjacriticalhit.ios (id1514055403)
  • Tony Runs – com.TonyRuns.game

Android

  • Super Hero-Save the world! – com.asuper.man.playmilk
  • Spot 10 Differences – com.different.ten.spotgames
  • Find 5 Differences – com.find.five.subtle.differences.spot.new
  • Dinosaur Legend – com.huluwagames.dinosaur.legend.play
  • One Line Drawing – com.one.line.drawing.stroke.yuxi
  • Shoot Master – com.shooter.master.bullet.puzzle.huahong
  • Talent Trap – NEW – com.talent.trap.stop.all

Míg ITT a HUMAN teljes lajstromát találod. Androidos felhasználóknak egyébként jó hír, hogy a Google Play-en ezek már nincsenek fenn, iPhone-nal viszont légy óvatos, mert az Apple egyelőre nem adott ki közleményt, hogy mit óhajt tenni a káros alkalmazások ellen.

Forrás: Leet.hu


Megosztás Facebookon
Megosztás Twitteren
Szólj hozzá Nincs hozzászólás
Hozzászólások mutatása

Válasz vagy komment írása

Cikkajánló