Egészség

12 biztos jele annak, hogy parazita van a testedben

  • Szerző:nuus
  • 2018.06.12 | 06:51
  • trendindex: 9

Paraziták nemcsak a horrorfilmekben vannak, hanem az életben is. A MindBodyGreen.com összeszedte a szervezetben leggyakrabban előfordulókat, és azokat a jeleket, amik a jelenlétükre utalhatnak. Nem kell megijedni, gyógyszerrel mindegyik gyorsan eltűntethető a testünkből.

Emésztési zavarok

A krónikus emésztési zavar, ami megmutatkozhat fájdalom, bélgázosság vagy puffadás formájában, akkor lehet árulkodó jel, ha egyébként rendszeresen és egészségesen étkezünk – ám valami mégsem stimmel a beleinkben. Ez simán lehet parazita miatt is, de ha nem, akkor pedig biztos, hogy valahol gyulladás van a gyomorban.

Forrás: 123rf.com

Viszketés

Ha nagyon kell vakarózni, és elsősorban is az intimebb területein a testnek, és a késztetés nem szűnik, akkor valószínűleg egy apró, vékony cérnaszálnak tűnő un. fonalféreg tanyázik a beleidben. Ebben a prazitában van még egy para. Ha egy nőstény talál meg, és arra jut, hogy te tökéletesen alkalmas vagy arra, hogy lerakja a petéit, azt az ánuszod bejáratánál teszi, ami annyira viszkető érzéssel jár, hogy könnyen kisebesedik a terület, ami így elfertőződhet.

Vérhas

Ez így nagyon ijesztően hangzik, de nem is gondolnád milyen gyakori jelzés ez a szervezet részéről, ha mondjuk visszatér valaki egy trópusi vakációról, melynek során bekapott egy parazitát, úgy, hogy észre se vette. A parazita akcióba lendül, ami a belekben iszonyítos felfordulást okozhat. A trópusi vérhas során a parazita a vastagbélben ver tanyát, és a vérrel meg nyálkahártyával kevert, fájdalmas székelés mellett hirtelen fellépő lázzal, hasi fájdalommal, étvágytalansággal, fáradtsággal és kiszáradással jár.

Fáradtság, szédülés

A paraziták ugyanazt eszik, amit te is, csakhogy vannak annyira mohók, hogy előbb ők falatoznak, neked pedig csak a maradék jut, ami azt is jelenti, hogy a vitaminokból és tápanyagokból kevesebb jut a szervezetednek. Emiatt pedig fáradékonyabbá válhatsz, időnként szédülhetsz. Van azonban olyan parazita, amelyik ennél is továbbmegy, és akkor már nemcsak fáradtnak érzed magad folyamatosan, nemcsak szédülni fogsz, hanem izületi fájdalom léphet fel, kaphatsz csalánkiütést és mivel egyre kevesebb jut neked, még látványosan le is fogyhatsz.

Forrás: 123rf.com

Hányinger és hányás

A gyomorban és a belekben tanyázó paraziták okozta fertőzések leggyakoribb tünete az állandó hányinger, ami időnként hányással is járhat. Hogy az inger inger marad-e vagy sem, az attól is függ, hogy mennyi ideje van bennünk a parazita, és hogy egyedül van-e, vagy már szaporodott.

Forrás: 123rf.com

Mentális jelek

A toxoplazmózis egy olyan egyébként ártalmatlan parazitafertőzés, ami a népésség 30%-át jellemzi, csak kevesen tudnak róla. Szennyezett vízből, vagy már nem egészen friss húsból kerülhet az emberbe a parazita. A legszembeszökőbb jele a fertőzésnek mentálisan jelentkezik, sima dühkezelési problémának is tűnhet: amikor indokolatlanul heves, szinte robbanásszerű harag tör elő belőlünk.

Gyulladásos bélbetegség

Ha parazita kerül a szervezetünkbe, akkor az immunrendszerre is hatással van, és nem erősíti azt, hanem épp ellenkezőleg, gyengíti. Így más betegségek is könnyebben találnak ránk. A belekben fellépő gyulladásos betegségek nagyrészét például biztosan parazita okozza. Érdekes tény ugyanakkor, hogy ott, ahol rosszabbak a higiéniás viszonyok, és emiatt nagyobb a paraziták jelenléte, az ott élők immunrendszere hatékonyabban védekezik, míg a higiénia szempontjából biztosabb lábakon álló vidékeken élőké viszont kevésbé.

Forrás: 123rf.com

Allergiás jelek

Ha valamire allergiásak vagyunk, annak is az oka egy parazita lehet. Például a mogyoró- vagy a pollenallergia két olyan tipikus allergiafajta, ami szinte biztos, hogy parazitához köthető: mind a kettőben található parazitához hasonlatos molekula. De vajon olyan parazita is, mint a Schistosoma mansoni nevű, ami a nyírpollenben található fehérjét utánozva tüsszögés-rohamot válthat ki belőlünk.

Gombás fertőzés

Egyes gombás fertőzéseket, mint amilyen a candida is, paraziták okozzák, pontosabban szoros kapcsolat van a candida és a paraziták között: a cíndidát okozó candida albicans a nyugati félgömb leggyakoribb parazitája. A candidát okozhatja a nem megfelelő étrend, vagy antibiotikum szedése, ami az egészséges baktériumok egyensúlyát megváltoztatja a szervezetben.

Forrás: 123rf.com

Érzékszervi érzékenység

Ha a paraziták túlterhelik a szervezetet, akkor bizonyos erős ingerekre, mint a dohányfüst vagy a parfümillat, fokozottabban reagálunk. De érzékenyebbé válhatunk ilyenkor bizonyos vegyi anyagokra és élelemiszerekre.

Szájszárazság

A szájban vagy annak környékén kialakuló, viszonylag kicsi, de fájdalmas és fekélyes sebeket is a paraziták okozzák: a bélflóra egyensúlyának felborulása miatt keletkeznek. Ez olyan jel, ami ha nem múlik el, akkor érdemes azonnal orvoshoz fordulni, mert másképp nem űzhető ki belőlünk a parazita, csak gyógyszer segítségével.

Forrás: 123rf.com

Ekcéma

Ha megfertőződünk valamilyen parazitával, annak külső jele is lehet, például különféle bőrváltozások, melyek közül a leggyakoribb az ekcéma. A paraziták a bélben vernek tanyát, felborítják annak rendes működését, az autoimmun betegségek egyik fő oka pedig, és ide tartozik az ekcéma is, a rosszul működő bélrendszer.

Forrás: 123rf.com

Ha valamilyen parazita van bennünk, érdemes orvoshoz, dietetikushoz vagy természetgyógyászhoz fordulni, attól függően, hogy milyen mértékű a probléma. De az biztos, hogy 4 lépésben történik a gyógyulás: a parazita eltávolítása, az emésztő enzimek pótlása, a hasznos baktériumok újratermelése, és a bél falának feljavítása az ehhez szükséges tápanyagokkal.


Megosztás Facebookon
Megosztás Twitteren

Hírlevél - feliratkozom, mert az jó nekem

Szólj hozzá Nincs hozzászólás
Hozzászólások mutatása

Válasz vagy komment írása

Cikkajánló
Celeb
Galambos Dorina nem tervez gyereket
  • szerző:nuus
  • 2024. 04. 16.