Belföld

Melyik lesz az Év diákmunkahelye? – Ettől szeret egy munkahelyet a Z-generáció

  • Szerző:nuus
  • 2023.11.24 | 10:18

December 3-ig várja a pályázati videókat az UniYou.

A Z-generáció az első olyan nemzedék, amelyik nem ismeri az internet előtti világot. A korszakváltó korosztály világlátása, és életcéljai is sok esetben különbözőek, így a munkáltatóknak alkalmazkodniuk kell az új generációval érkező új elvásárokhoz is, ha nem akarnak lemaradni a jövő tehetségeiről – a Z-generáció ugyanis az ezredfordulósokat megelőzve hamarosan a föld legnépesebb generációja lesz.

Kép: 123rf

Az UniYou digitális iskolaszövetkezet éppen ezért arra kíváncsi, hogyan látja a jövő nemzedéke az ideális munkahelyet, és arra kéri a diákmunkában dolgozókat, hogy mondják el egy rövid videóban, miért szeretik a munkahelyüket. A legeredetibb felvételeket értékes nyereményekkel díjazzák az Év diákmunkahelye pályázaton.

Hatalmas változások jönnek munkáltatói és munkavállalói oldalon is

A Z-generációnak egyedi elképzelése van a karrierről és a sikerről – munkában és magánéletben egyaránt. Ennek az egyik oka, hogy egy olyan időszakban lépnek a munkaerőpiacra, amikor már egyáltalán nem biztos, hogy a ranglétra alján kezdenek, hiszen a technológiai fejlődés számos manuális és ismétlődő feladatot kiváltott. Sok olyan pozíció megszűnt, amit korábban tipikusan a diákmunkásokra bíztak és így a belépőszint is sokkal nagyobb felelősséget hoz magával.

Mindeközben az információs csatornák szélesre nyíltak és a Z-generáció általában sokkal konkrétabb elképzelésekkel érkezik meg a munkaerő világába: személyre szabott karrierútra vágynak, olyan területen szeretnének dolgozni, amelyhez érzelmileg is tudnak kötődni, és a munkahely megítélésekor a társadalmi felelősségvállalást és az etikus működést is figyelembe veszik. Az UniYou digitális iskolaszövetkezet azért indította el az Év diákmunkahelye pályázatot, hogy a diákmunkában dolgozók megmutassák, melyek azok a munkahelyek, amelyek megfelelnek az elvárásaiknak.

A Z-generációt meg kell fizetni

A diákmunka kiváló lehetőséget biztosít a diákoknak arra, hogy értékes tapasztalatot szerezzenek, kipróbálják magukat különböző területeken és megtalálják azt, amelyik igazán érdekli őket. A diákmunka tehát sokkal több, mint zsebpénz-kiegészítés, ugyanakkor a Z-generáció már nem kizárólag a munkahelyi tapasztalatért dolgozik.

Miközben egyértelmű elképzeléseik vannak arról, hogy milyen munkahelyet szeretnének, a Z-generáció az első, amelyik nem fél kimondani, hogy oda a pénz miatt jár be, és el is várja, hogy megfizessék. A KSH nem vizsgálja a diákmunkában foglalkoztatottak munkabérét, de a fiatal korosztályét igen. A legfrissebb (2023) adatai szerint 2022-ben a 20 év alattiak havi bruttó átlagkeresete 300 ezer forint volt, míg a 20-29 éves korosztályé több mint 430 ezer forint. 2023 első negyedévében a fiatalok bérezése nagyobb ütemben növekedett az országos átlagnál, a 20 év alattiak keresete 20,1 százalékkal bővült az előző év azonos időszakához képest, míg a 20-29 éveseké 14 százalékkal.

Melyik a legjobb munkahely az új generációnak?

A digitalizációval felgyorsult világban a munkáltatóknak fel kell venniük a ritmust, ha versenyben akarnak maradni a jövő munkavállalóiért. Az UniYou digitális iskolaszövetkezet arra buzdítja a diákmunkavállalókat, hogy mutassák meg, melyek azok a vállalatok, amelyek sikeresen helytállnak ebben. Az Év diákmunkahelye pályázatban való részvételhez a diákoknak egy videót kell készíteniük, majd elküldeniük azt Instagram üzenetben az UniYou-nak. A feladat, hogy bemutassák, miért az ő munkahelyük a legjobb diákmunka Magyarországon, és miért szeretnek az adott cégnél dolgozni. A nagy érdeklődésre való tekintettel az UniYou meghosszabbította a nevezési határidőt, december 3-ig várják a pályamunkákat.

A fődíj nyertese 700 ezer forint értékben választhat egy darab tetszőleges terméket az ETELE Pláza üzleteinek kínálatából. Azon pályázók egyike, aki megosztja saját Instagram vagy TikTok csatornáján a videóját, pedig lehetőséget kap arra, hogy mindent haza vigyen a Zarából, amit fél perc alatt össze tud válogatni. A nyereményt azok között fogják kisorsolni, akik a megosztott videójuk alatt feltüntetik a #evdiakmunkahelye hashtaget. A Deep CC különdíjasa pedig egy felejthetetlen római fotózásban részesül. Az Év diákmunkahelye pályázatról további információt, beleértve a részletes pályázati útmutatót és a díjak listáját, az UniYou TikTok és Instagram oldalán találhatnak az érdeklődők.


Megosztás Facebookon
Megosztás Twitteren
Szólj hozzá Nincs hozzászólás
Hozzászólások mutatása

Válasz vagy komment írása

Cikkajánló
Sport
Mennyit sportoljon egy nő? Kutatás
  • szerző:nuus
  • 2024. 07. 03.