Ilyen se volt még! A budapesti reptéren tartottak futóversenyt

• Szerző:homarton
  • 2019.08.31 | 19:30

A Runway Run jótékonysági eseményen 1100 ember izzadta ki magát.

Több mint 1100-an vettek részt a Runway Run jótékonysági futóversenyen szombaton a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. Az eseményen ott volt Kamarás Iván is.

(Fotó: MTI/Lakatos Péter)

A meghívásos versenyen idén a légiközlekedési iparág szakemberei, a hatóságok, illetve légitársasági és más, nemzetközi nagyvállalatok képviselői állhattak rajhoz a repülőtér lezárt 1. futópályáján, illetve ott volt a mezőnyben Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is.

A rajt előtt a futók bemelegítését Vigh Domonkos fitnesz és testépítő Európa- és világbajnok segítette, az indulók között pedig olyan kiemelkedő sportolók is voltak, mint Storcz Botond és Kovács Katalin olimpiai bajnok kajakozó. A felnőttek közül öt kilométeren a női mezőnyben Herter Katalin Júlia, a férfiaknál Csuka Balázs bizonyult a leggyorsabbnak. Tíz kilométeren Vas Gábor és Szőke Cecília ért elsőként célba. Szijjártó Péter tíz kilométeren 43 perc 56 másodperc alatt ért célba, amivel a 18. helyet érte el.